Polski Deutsch

Poco Mack Jock 4333065 2003 buckskin stallion


JOCK ur. 28.03.2003
Jock urodził się 28 marca 2003 roku. Został wyhodowany przez Double “L” Quarter Horses w stanie Illinois i był użytkowany przez tę hodowlę rozpłodowo przez trzy sezony. W 2009 roku został przez nas zakupiony i od sezonu 2010 jest używany jako ogier czołowy w Double R Ranch w Rzeczycy. Jest to bardzo poprawnie zbudowany ogier, mocno w typie quarter’a, z małą głową, głęboką klatką piersiową, silnie umięśnionym zadem, na mocnych, poprawnie zbudowanych kończynach. Charakteryzuje się trochę lżejszą budową i jak na quarter’a wysokim wzrostem w kłębie (157 cm). Odznacza się dobrym ruchem i zrównoważonym charakterem. Swoje predyspozycje fizyczne i psychiczne dobrze przekazuje na potomstwo.

Jock zarejestrowany jest w The Foundation Quarter Horse Registry w Colorado, gdzie został sklasyfikowany na „98,44% foundation”. Dysponujemy jego pięciopokoleniowym rodowodem, w którym można znaleźć tak sławne konie, jak Doc Bar, Lighting Bar, Poco Bueno, Two Eyed Jack czy Blondy’s Dude. Ponadto trzeba zaznaczyć, że w dalszych przodkach tego konia są Skipper W, Bill Cody i King P-234. Jock ma uprawnienia do krycia klaczy rasy American Paint Horse. Także posiadamy dla Jock’a świadectwo wpisania do Rejestru Kuców i Koni Małych, czyli możemy udokumentować krycie klaczy innych ras.

W dwóch sezonach krycia uzyskaliśmy od Jock’a 100% źrebności; jest więc sprawdzonym reproduktorem; także dobrze przekazuje swoje piękne umaszczenie i skutecznie „rozjaśnia” swoje potomstwo: z 7 źrebiąt urodzonych w 2011 roku – cztery są maści buckskin, po jednym: palomino, cremello i perlino.